Lista aktualności Lista aktualności

Pamiątkowe nasadzenie w Chwaliszewie

W piątek 27 kwietnia uczciliśmy stulecie odzyskania niepodległości. Przy kościele w Chwaliszewie posadzono 11 grabów, mających przypominać o tej ważnej dla naszego państwa rocznicy.

W uroczystości, oprócz krotoszyńskich leśników, uczestniczyli samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych i duchowni. Szczególnym gościem była pani Weronika Jakubowska, mieszkanka Chwaliszewa urodzona w roku 1918r.

Zebranych powitał nadleśniczy Wiesław Buliński, który przybliżył wszystkim ideę zakładania pamiątkowych nasadzeń dla uczczenia 100-letniej rocznicy Odrodzenia Polski. Jest to inicjatywa Polskiego Towarzystwa Leśnego realizowana wspólnie z Lasami Państwowymi, która nawiązuje do bogatej tradycji podobnego upamiętniania ważnych dla naszego narodu dat (np. sadzenie pamiątkowych lip po Wiktorii Wiedeńskiej).

Po powitaniu głos zabrał dyrektor Muzeum Regionalnego w Krotoszynie pan Piotr Mikołajczyk, który przybliżył historię walk o niepodległość na ziemi krotoszyńskiej. Następnie uczestnicy przystąpili do sadzenia drzew. Odsłonięto również ławeczkę mającą przypominać o tym wydarzeniu. Przecięcia wstęgi dokonała pani Weronika, której serdecznie dziękujemy za zaszczycenie wydarzenia swoją obecnością.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w tej radosnej uroczystości, która wpisuje się w trwające w tym roku obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Cieszmy się nią i pamiętajmy o tych, którzy ją wywalczyli.