Lista aktualności Lista aktualności

XXIII Międzynarodowa Aukcja Cennego Drewna Dębowego w Krotoszynie

Międzynarodowa Aukcja Drewna Dębowego, organizowana przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Poznaniu, to najstarsza submisja cennego drewna w Polsce.

W tegorocznej XXIII Międzynarodowej Aukcji Cennego Drewna Dębowego w Krotoszynie udział wzięło 18  firm z Polski, Austrii, Niemiec i Estonii.

Łącznie sprzedano 903,18 m3 surowca dębowego pochodzącego z terenu naszego Nadleśnictwa oraz z nadleśnictw Piaski, Pniewy, Jarocin, Taczanów, Kościan, Oborniki.

Najwyższa wylicytowana cena surowca dębowego jakości okleinowej na tegorocznej aukcji wyniosła 4550 zł za metr sześcienny (w ubiegłym roku 3000 zł).

Średnie ceny to: WA1 2505 zł./m3, WB0 1800 zł/m3, WC0 1350 zł/m3, WD 1416 zł/m3.

Międzynarodowa Aukcja Drewna Dębowego w Krotoszynie, organizowana przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Poznaniu, to najstarsza submisja cennego drewna w Polsce.

Na terenie naszego nadleśnictwa istnieje mikroregion, z którego pozyskuje się najbardziej wartościowe nasiona dębu szypułkowego. Dąbrowy krotoszyńskie zajmują 23 tys. ha powierzchni a pozyskiwany z nich surowiec należy do najcenniejszych w Europie.